Lichwa wciąż trwa

Nasza Polska14 grudnia, 20214 min

Wydawnictwo 3DOM z radością oddaje w ręce Czytelników najnowszą pozycję autorstwa dr Miry Modelskiej-Creech pt. „Lichwa”. Ta niezwykła książka w wyjątkowo jasny i dobitny sposób pokazuje, w jaki sposób tytułowa „lichwa” przez stulecia niszczyła naszych przodków. Dotknięci nią posiadacze ziemscy nie tylko tracili dobra materialne, ale przede wszystkim poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Jak bowiem zapewnić byt rodzinie, gdy krąży nad nią zmora nieuczciwego przejęcia majątku?

Dr Mira Modelska-Creech przybliża Czytelnikowi minione realia Rzeczypospolitej. Sięgając po autentyczne historie i przekazy własnej babci, Autorka książki ukazuje historie naszych rodaków, których życie rzadko kiedy przebiegało spokojnie i szczęśliwie. W nieustającym tyglu czasu mieszały się wojenne zawieruchy, wzloty i upadki osób, które mimo przeszkód starały się żyć godnie i normalnie. Wśród wszystkich tych zdarzeń lichwa stale czaiła się gdzieś z boku, gotowa uderzyć w najmniej spodziewanym momencie. Jej uderzenie za każdym razem pozostawiało poczucie straty i ogromnej niesprawiedliwości.

W książce odnajdziemy m. in. historię dworu Stara Hańcza, podstępnie przejętego przez Skarb Państwa w imię „sprawiedliwości społecznej”. Autorka ukazuje, jak władze powojennej Polski bezlitośnie wykorzystywały tych, którzy tylko „mieli więcej”. Przytacza skutki dekretu Bieruta oraz tzw. reformy rolnej, przez którą tak wiele rodzin z dnia na dzień straciły swoją własność. W imię „bandyckiego prawa”, Polakom odebrano majątki, nad których kultywacją ich rodziny pracowały od pokoleń. Autentyczne historie zebrane przez dr Mirę Modelską-Creech dosadnie malują losy powojennej Polski, nieustannie toczonej rakiem lichwy i komunizmu.

Co jednak istotne, lichwa nie stanowi jedynie smutnego reliktu przeszłości. Autorka jasno dowodzi, iż ta wciąż trwa i ma się, niestety, bardzo dobrze. Jej kolejne wcielenia, coraz to bardziej podstępne formy, dręczą Polaków, którzy pozostają wobec niej praktycznie bezbronni. Mierzą się bowiem z bezlitosnym, bankierskim systemem w którym, co ciekawe, istotną rolę odgrywają Żydzi. Jak pociągają za sznurki światowej finansjery? W jaki sposób lichwa pomaga im w osiągnięciu nowego, światowego porządku? Dokąd to wszystko zmierza? Na te, jak i inne trudne pytania stara się odpowiedzieć niniejsza książka.

Z dumą zaliczamy „Lichwę” autorstwa dr Miry Modelskiej-Creech w poczet książek dostępnych w ofercie naszego sklepu internetowego 3DOM.pro. Serdecznie zapraszamy do zakupu tej niezwykłej, otwierającej oczy pozycji:

https://3dom.pro/18766-lichwa-dr-mira-modelska-creech.html

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk