Ziobro o paszportach szczepionkowych: widzę tu problem natury konstytucyjnej

Karol Kwiatkowski11 grudnia, 20214 min

Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, bo jestem zwolennikiem wolności – powiedział w piątek w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma-Dziewiąta” minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pytany o obowiązek okazywania paszportów szczepionkowych. I dodał, że widzi w tej sprawie problem natury konstytucyjnej.

Ziobro zauważył, że przy poprzednich głosowaniach w Sejmie w sprawie certyfikatów, paszportów szczepionkowych, Solidarna Polska w większości ich nie poparła.

Minister podkreślił przy tym, że jest zwolennikiem szczepień, ale widzi problem natury konstytucyjnej w sprawie obowiązku okazywania certyfikatów. „Ja nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, bo jestem zwolennikiem wolności” – dodał.

– Decyzja o szczepieniu to kwestia indywidualna każdego Polaka. Mamy tu do czynienia z problemem natury prawnej, etycznej, konstytucyjnej, którego nie da się łatwo rozwiązać – stwierdził.

Według ministra sprawiedliwości brakuje rzetelnej debaty na temat zalet i zagrożeń związanych ze szczepieniami. „Sądzę, że nie jest w pełni wykorzystany potencjał dotarcia do świadomości Polaków i skłonienia ich do podjęcia takich decyzji, które będą najlepsze w ich przekonaniu dla zdrowia i życia ich samych i ich bliższych” – zaznaczył szef MS.

Jesteśmy za wolnością debaty i w moim środowisku Solidarnej Polski są osoby, które się nie szczepią. Chociaż dyskutujemy i ja je przekonuję, żeby podjęły inną decyzję. Ale podkreślam, że szanuję inny wybór i nie chce im tego narzucać

– dodał Ziobro.

Wywiad dotyczył także spraw polityki klimatycznej i polityki UE w tej sprawie oraz reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

Źródło: Siodma9.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk