Premier: obniżamy podatki dla wszystkich Polaków

Magdalena Targańska10 grudnia, 20213 min

Polityka gospodarcza nie może trzymać się dogmatów, ona musi trzymać się rzeczywistości, dlatego by walczyć z inflacją obniżamy podatki dla wszystkich Polaków – napisał w piątek szef rządu.

Polityka gospodarcza nie może trzymać się dogmatów – ona musi trzymać się rzeczywistości! – napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

„Dlatego reagujemy błyskawicznie i elastycznie na dynamicznie zmieniające się realia ekonomiczne, które nie zależą wyłącznie od działań rządu. Nasza tarcza antyinflacyjna polega na wielkiej obniżce podatków dla wszystkich Polaków” – napisał premier.

W czwartek Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym, która od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. wprowadza zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej sprzedawanej gospodarstwom domowym oraz obniżkę stawki tego podatku dla innych odbiorców. Przewiduje także obniżkę stawek akcyzy na paliwa w okresie od 20 grudnia do 31 grudnia tego roku i od 1 stycznia do 31 maja 2022 r.

Sejm uchwalił również ustawę o dodatku osłonowym, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Dodatek ten ma przysługiwać osobom, których dochód miesięczny nie przekracza 2,1 tys. zł w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego i 1,5 tys. zł w przypadku gospodarstw, w których jest więcej osób.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk