Od 16 grudnia rozpocznie się szczepienie polskich dzieci przeciw COVID-19

Nasza Polska10 grudnia, 20213 min
16 grudnia chcemy rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat, to grupa ponad 2,6 mln osób – powiedział w piątek w Radiu Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

„13 grudnia (szczepionki) fizycznie mają być w kraju, w następnych dniach chcemy je rozdysponować do punktów” – poinformował Kraska. Jak dodał, 16 grudnia mają się rozpocząć szczepienia dzieci, a ich rejestracja – „kilka dni wcześniej”.

„To grupa ponad 2 mln 600 tysięcy dzieci, które są w wieku 5-11 lat” – dodał.

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia był też pytany o to, czy dzieci wrócą do szkół po świątecznej przerwie i co z feriami.

„Chcemy, by po przerwie świątecznej wszystkie dzieci wróciły do nauki stacjonarnej. To jest bardzo ważne i o tym dyskutujemy z ministerstwem edukacji. Mamy takie samo stanowisko jak minister Czarnek – dzieci naprawdę powinny się uczyć w szkołach, a nie w sposób zdalny. Żadnych perturbacji, jeśli chodzi o ferie nie będzie, oczywiście na dzień dzisiejszy” – zapowiedział Kraska. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

10 + 13 =