MZ: Obowiązek szczepień jest czym innym niż przymus szczepień

Karol Kwiatkowski8 grudnia, 20213 min

Wyjaśniamy, że obowiązek szczepień jest czym innym niż przymus szczepień. Nikt nie wprowadza przymusu szczepień – napisało Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych.

„Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się do wprowadzenia szczepień obowiązkowych służb medycznych od 1 marca. Prace w tej materii prowadzone są również w odniesieniu do służb mundurowych i nauczycieli” – czytamy w komunikacie MZ.

Szanowni Państwo W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do @MZ_GOV_PL wyjaśniamy, że obowiązek szczepień jest czym innym niż przymus szczepień. Nikt nie wprowadza przymusu szczepień” – zaznacza ministerstwo.

A jak Słownik PWN wyjaśnia te dwa słowa: obowiązek i przymus?

Obowiązek to konieczność zrobienia czegoś wynikająca z nakazu moralnego lub prawnego; też: to, co ktoś musi zrobić powodowany taką koniecznością.

Przymus to presja wywierana na kogoś lub okoliczności zmuszające kogoś do czegoś; też: silna wewnętrzna potrzeba zrobienia czegoś lub środki prawne zmuszające do zastosowania się do przepisu prawa lub wyroku sądowego.

Według oceny redakcji przymus, rozumiany jako wywieranie presji, występuje już teraz, a najprawdopodobniej dojdą środki prawe, czyli przymusowej, żeby egzekwować obowiązek szczepień.

Źródło: Twitter, PWN

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk