Rząd wprowadza nowe obostrzenia, od 15 grudnia obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19

Magdalena Targańska7 grudnia, 20212 min

Od 15 grudnia wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Również od 15 grudnia w transporcie zbiorowym wprowadzony zostanie limit do 75 proc.

Na środowej konferencji prasowej wiceminister zdrowia poinformował o nowych obostrzeniach w związku z epidemią COVID-19.

Kraska przekazał, że od 15 grudnia w transporcie zbiorowym wprowadzony zostanie limit do 75 proc.

Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Również od 15 grudnia wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

„To będzie test, który będzie weryfikował, czy dana osoba także jest zakażona” – dodał Kraska.

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i szkołach średnich; po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnej – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk