Większość Japończyków popiera ostrzejsze kontrole graniczne po pojawieniu się Omikrona

Karol Kwiatkowski6 grudnia, 20212 min

Większość Japończyków popiera ostrzejsze kontrole graniczne wprowadzone przez rząd premiera Fumio Kishidy w związku pojawieniem się Omikrona – nowego wariantu koronawirusa. Poinformował o tym w poniedziałek dziennik Yomiuri Shimbun powołując się na własny sondaż.

Jak wynika z tego sondażu poparcie dla gabinetu Kishidy wzrosło z 56 proc. miesiąc temu do 62 proc. obecnie. 89 proc. respondentów oceniło pozytywnie nowe restrykcje graniczne wprowadzone przez rząd.

W Japonii obowiązują obecnie jedne z najostrzejszych restrykcji przy przekraczaniu granicy na świecie, które obowiązują od 29 listopada. Dzień później wykryto pierwszy w Japonii przypadek zakażenia Omikronem. Wykryto go u namibijskiego dyplomaty, który przybył do Japonii 28 listopada.

Granice japońskie zostały praktycznie zamknięte na okres jednego miesiąca dla wszystkich osób przybywających z zagranicy, z nielicznymi wyjątkami.

Zakaz dotyczy też rezerwacji biletów lotniczych na loty do kraju. Zaniepokoiło to Japończyków wybierających się świąteczne i noworoczne zagraniczne wycieczki. Problem nie został na razie rozstrzygnięty. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk