#SzczepimySię: Sytuacja epidemiczna nie jest powiązana ze szczepieniami przeciwko COVID-19

Karol Kwiatkowski6 grudnia, 20212 min

Wpływ na sytuację epidemiczną w poszczególnych regionach mają przede wszystkim nowe, dominujące w danym miejscu warianty wirusa (Delta jest bardziej zaraźliwy) czy mobilność mieszkańców. Nie jest to natomiast powiązane ze szczepieniami przeciw C-19 – napisał na TT rządowy profil #SzczepimySię.

Statystyk zajmujący się analizą danych medycznych, Marek Sobolewski, napisał na TT: „Nie uważam, że to szczepienia powodują wysoki poziom zakażeń, ale trzeba mocno naginać rzeczywistość, by wyciągać odwrotne wnioski (jak niektórzy politycy)”.

Odpowiedź rządowego profilu promującego szczepienia nie pozostawia wątpliwości, że poziom zaszczepienia w danym rejonie Polski, według #SzczepimySię, nie ma wpływu na sytuację epidemiczną, czyli liczbę zakażeń. Natomiast twierdzą, że „Szczepionki utrzymują wysoką ochronę przed ciężkimi zachorowaniami i zgonami z powodu C-19. Z kolei brak szczepień może m.in. prowadzić do powstania bardziej zaraźliwych mutacji C-19, a w konsekwencji śmierci większej liczby osób.”

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk