Prezydent Siemianowic o szczepieniach: przestańcie wprowadzać w błąd i kłamać

Magdalena Targańska3 grudnia, 20213 min

Na OIOM-ie mamy więcej pacjentów zaszczepionych niż niezaszczepionych – powiedział o sytuacji w szpitalu w Siemianowicach Śląskich prezydent miasta Rafał Piech – podaje portal DoRzeczy.pl

Samorządowiec odniósł się do apelu lekarzy, epidemiologów i 12 prezydentów miast, którzy zwrócili się do rządu z inicjatywą, aby jak najszybciej wprowadzić ustawę pozwalającą pracodawcy zweryfikować, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19, czy nie. – podaje DoRzeczy.pl

Prezydent Siemianowic Śląskich zwrócił uwagę, że w Portugalii, gdzie zaszczepiono 92 proc. populacji, wprowadzany jest stan klęski, a w Austrii – lockdown.

– Przecież jeżeli po szczepieniach jest mniej zgonów, to ludzie nie powinni umierać, szczególnie ci, którzy są zaszczepieni, nie powinni przecież ciężko chorować. (…) Bardzo was proszę nie wprowadzajcie w błąd i przestańcie kłamać. Już dzisiaj doskonale wiemy, że czy ktoś przyjął czy nie przyjął tego preparatu, tak samo przenosi tego wirusa, tak samo ciężko choruje, tak samo trafia do szpitala i tak samo umiera – komentuje Piech.

Powołał się przy tym na sytuację w siemianowickim szpitalu. – Mamy prawie 40 pacjentów. Dzisiaj ten poziom już się wyrównał, jest pół na pół – zaszczepionych i niezaszczepionych. Na OIOM-ie mamy więcej pacjentów zaszczepionych, a mniej niezaszczepionych. W naszym szpitalu umarło około 38 procent pacjentów zaszczepionych – stwierdził.

– Więc zastanawiam się, o co państwu chodzi. Skończcie manipulować, kłamać i wprowadzać naród polski w błąd, tym bardziej że wiemy doskonale, że Polacy to jest bardzo mądry naród – powiedział prezydent Siemianowic.

Dane podane przez prezydenta miasta potwierdził Szpital Miejski w Siemianowicach Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 wynosi 36, z czego 16 to zaszczepieni, a 20 niezaszczepieni, na oddziale intensywnej terapii przebywa 6 osób, w tym 5 zaszczepionych (stan na dzień 24 listopada 2021 roku).

Źródło: DoRzeczy.pl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

10 − 1 =