Hiszpania/ Stowarzyszenie ds. Szczepień: w informacjach ws. Omikronu dużo przesady

Karol Kwiatkowski3 grudnia, 20212 min

Wiele wydanych w ostatnich dniach alertów i restrykcji epidemicznych związanych z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron jest przesadnych – uważają władze Hiszpańskiego Stowarzyszenia ds. Szczepień (AEV).

Według przewodniczącego AEV Amosa Garcii Rojasa przejawem “przesadnej reakcji” było wstrzymanie przez wiele państw świata lotów z Republiki Południowej Afryki, gdzie po raz pierwszy zidentyfikowano nowy wariant.

Rojas, cytowany przez specjalistyczny portal medyczny Redaccion Medica wskazał, że wraz z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zalecane jest przede wszystkim “spokojne zbadanie” Omikronu i rzeczywistego zagrożenia jakie stanowi dla ludzi.

Także podczas środowej konferencji naukowej zorganizowanej na hiszpańskim uniwersytecie w La Laguna przedstawiciele AEV wskazywali, że “obostrzenia sanitarne dotyczące nowego wariantu nie są potrzebne”.

“Powinniśmy jedynie ze spokojem obserwować rozwój Omikronu. Ale nie z pozycji osób ogłaszających z okopów alarm, a jedynie przestrzegać przed pojawieniem się tego wariantu” – oznajmił Rojas i podkreślił, że mutowanie się SARS-Co-V2 było do przewidzenia już wiele miesięcy temu.

Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk