Niemcy/ Prawie 33 proc. nowych zakażeń powodują osoby zaszczepione

Karol Kwiatkowski2 grudnia, 20213 min

Niemieccy naukowcy szacują, że 24-33 proc. nowych infekcji jest spowodowanych przez osoby zaszczepione. A około 41 proc. nowych infekcji to osoby w pełni zaszczepione.

Naukowcy zauważają, że podczas gdy większość (około 65 proc.) populacji niemieckiej była w pełni zaszczepiona, zachorowalność zaczęła rosnąć wykładniczo w październiku 2021 r., a około 41 proc. zarejestrowanych nowych przypadków w wieku co najmniej 12 lat to objawowe, przełomowe infekcje, prawdopodobnie również przyczyniając się do dynamiki.

Według nich około 67-76 proc. wszystkich nowych infekcji jest spowodowanych przez osoby nieszczepione, co oznacza, że 24-33 proc. jest spowodowanych przez osoby zaszczepione. Ponadto szacują, że 38-51 proc. nowych zakażeń jest spowodowanych przez nieszczepione osoby zarażające inne nieszczepione osoby.

– Biorąc pod uwagę, że zaszczepione osoby z przełomowymi infekcjami są co najmniej tak samo zakaźne jak osoby nieszczepione, dla mnie to obwinianie nieszczepionych ludzi jest tylko propagandą, przypominającą mi o najgorszych czasach w Niemczech – stwierdził dr Hartwig Zehentner komentując te wyniki.

Zehenthner podaje przykład: „Ostatnio miałem dwóch pacjentów z potwierdzonym COVID 19, mimo że byli „w pełni zaszczepieni”; gdyby nie ciężkie objawy wymagające pójścia do szpitala, oboje mogli pokazać swój „paszport covidowy” na całonocną wycieczkę po dyskotekach, gdzie osoby nieszczepione mają zakaz wstępu”.

O konkluzjach niemieckich naukowców poinformował na TT prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, dr Grzegorz Cessak.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk