Kukiz ws. Mejzy: nie wydaje mi się, żeby prezes Kaczyński pozwolił na dalszy taki stan, wkrótce nastąpi dymisja Mejzy

Karol Kwiatkowski1 grudnia, 20214 min

Nie wydaje mi się, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński pozwolił na dalszy taki stan, jaki jest z Łukaszem Mejzą, wkrótce nastąpi dymisja wiceministra sportu – ocenił w środę w Polskim Radiu 24 lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

Wirtualna Polska napisała w zeszłym tygodniu, że Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych m.in. na raka, Alzheimera, Parkinsona. Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów a także opiekunów dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak – tak w Polsce, jak i na całym świecie – uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według wp.pl, interes Mejzy nie wypalił, a pacjenci i ich rodziny zostali oszukani.

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział w rozmowie z PAP, że w środę wieczorem odbędzie się posiedzenie klubu PiS z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, na którym podsumowane zostaną ostatnie miesiące i przedstawione plany na najbliższy czas. „Temat Mejzy to poboczna sprawa” – dodał.

Kukiz pytany o tę sprawę w Polskim Radiu 24, przyznał, że rozmawiał we wtorek z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak relacjonował, była to „normalna, ludzka rozmowa”, podczas której poinformował prezesa PiS, że jeżeli choć część z doniesień medialnych na temat działalności wiceministra sportu miałoby się sprawdzić, to wówczas miałby „bardzo poważny dylemat natury moralnej”. Przypomniał przy tym, że sam przez dwadzieścia lat walczył o życie i zdrowie dziecka.

„Nie będę się zakładał, ale nie wydaje mi się, żeby pan prezes Kaczyński pozwolił na dalszy taki stan z panem Mejzą, jaki jest, i że ta dymisja wkrótce nastąpi” – ocenił Kukiz.

Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy to objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października – objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn mówił w piątek, że służby specjalne znają doniesienia medialne w sprawie interesów wiceministra Mejzy i wypełniają swoje obowiązki.(PAP)

Autor: Daria Kania

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk