Premier: pierwsza niedziela Adwentu to początek radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia

Karol Kwiatkowski28 listopada, 20212 min

Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, a więc początek radosnego oczekiwania i przygotowania się na święta Bożego Narodzenia – napisał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

„Dzisiaj jest pierwsza niedziela Adwentu, a więc początek radosnego oczekiwania i przygotowania się na święta Bożego Narodzenia. Życzę Państwu, żebyście mimo wielu przedświątecznych obowiązków znaleźli czas na chwilę refleksji nad wartościami, które niosą te wyjątkowe Święta” – napisał na Facebooku premier Morawiecki.

Adwent to okres przygotowania na Boże Narodzenie obchodzony w kościołach chrześcijańskich, który rozpoczyna się od pierwszych nieszporów w pierwszą niedzielę Adwentu, przypadającą cztery tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Adwent trwa do Wigilii Bożego Narodzenia, czyli do 24 grudnia.

Samo słowo „adwent” pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście. Dla starożytnych Rzymian oznaczało oficjalny przyjazd Cezara. W okresie wczesnego chrześcijaństwa odnosiło się ono do podwójnego przyjścia Chrystusa: jako człowieka i jako sędziego na końcu świata.(PAP)

autor: Ewa Wesołowska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk