„Nadzwyczajna kasta” zabiera głos w sprawie konfliktu w prywatnej firmie

Karol Kwiatkowski28 listopada, 20213 min

Chcemy wierzyć, że zespół dziennikarzy Gazety Wyborczej będzie mógł nadal wykonywać swoją pracę, tak jak przez ostatnie trzydzieści trzy lata – napisał Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, zajmując tym samym stanowisko w sporze w prywatnej firmie.

Z ogromnym niepokojem przyjmujemy informację o sytuacji w redakcji Gazety Wyborczej – czytamy w stanowisku zarządu.

„Zagrożona jest niezależność dziennikarska redakcji jednej z ostatnich, niezależnych od państwa gazet. Wolne sądy i wolne media istnieją po to, by bronić ludzi przed władzą. To dziennikarze wolnych mediów rzucają światło na skrywane interesy polityków, pokazują sprawy, których nie chcą widzieć policja i prokuratura. Władza polityczna chciałaby rządzić bez kontroli i bez odpowiedzialności. Nie uda się to jej tak długo, jak długo dziennikarze będą mogli wykonywać swoją pracę bez zakłóceń. Dziś nie czas na spory, na których skorzystają źli, pozbawieni skrupułów przeciwnicy wolności słowa. Nie oceniamy kwestii prawnych w powstałym sporze. Chcemy wierzyć, że zespół dziennikarzy Gazety Wyborczej będzie mógł nadal wykonywać swoją pracę, tak jak przez ostatnie trzydzieści trzy lata. Istnienie wolnej prasy pozwoliło nam bronić niezależności sądów, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni” – twierdzą sędziowie z zarządu stowarzyszenie „Iustitia”.

Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że „„Apolityczni” sędziowie poczuli się w obowiązku wziąć stronę w konflikcie między zarządem a pracownikami prywatnej spółki… Chyba po to, żeby nawet ostatni wierzący w ich apolityczność, jeśli jeszcze taki naiwny się uchował, zrozumiał, że Iustytutia to po prostu partyjne togi PO”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk