Tusk na konwencji KOD: wasze zaangażowanie powodowało, że Polska była lepsza

Karol Kwiatkowski27 listopada, 20212 min

Każda godzina i każdy dzień zaangażowania członków Komitetu Obrony Demokracji powodował, że Polska, wbrew tej władzy, była lepsza – powiedział w sobotę lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas konwencji KOD.

Przewodniczący PO wziął w sobotę udział w konwencji Komitetu Obrony Demokracji „6 lat KOD”. „Kiedy kilka lat temu wydawało się, że partia, która autoironicznie nazwała się Prawo i Sprawiedliwość przystąpiła do szturmu na prawo i sprawiedliwość w Polsce, kiedy wydawało się, że nie ma za bardzo nadziei, że jakoś opadły Polakom skrzydła, wyście tę nadzieję dawali. Dawaliście nadzieję także mnie wtedy, kiedy pełniłem funkcję szefa Rady Europejskiej. Nie macie pojęcia, ile energii, ile siły przetrwania i wiary w przyszłość dawaliście Polakom i Europejczykom na całym kontynencie” – mówił Tusk do uczestników konwencji KOD.

Jak dodał, członkowie KOD wychodzili na ulicę protestować wtedy, kiedy wszyscy już zwątpili w zmianę. „Każdego dnia, kiedy setki a później dziesiątki tysięcy Polaków wychodziło na ulicę na wezwanie KOD-u, zawsze wtedy Polska była lepsza. Każda godzina, każdy dzień waszego zaangażowania (…) powodował, że Polska była wbrew tej władzy lepsza. (…) Za to serdeczne dzięki” – powiedział Tusk.

Jego zdaniem KOD wpisał się w najlepszą historię naszej ojczyzny ostatnich kilkudziesięciu lat. (PAP)

Autor: Mateusz Mikowski, Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk