Włochy/ Śledztwo w sprawie szkół w lesie dla dzieci osób przeciwnych restrykcjom

Karol Kwiatkowski25 listopada, 202112 min

Prokuratura w Górnej Adydze na północy Włoch wszczęła śledztwo w sprawie dziesięciu szkół, zorganizowanych samowolnie w lasach dla dzieci przeciwników segregacji sanitarnej. Dziesiątki rodzin wypisały dzieci z normalnych szkół, by nie podlegały rygorowi walki z pandemią.

Włoska telewizja Mediaset podała, że lekcje odbywają się w lasach w dolinach Aurina, Venosta i Passiria. W tych samozwańczych szkołach nie ma obowiązku maseczek i dystansu społecznego ani szczepień w przypadku uczniów powyżej 12 lat oraz nauczycieli.

Śledczy z sądu dla nieletnich w Bolzano ustalili, że w ten sposób uczy się 629 uczniów, których rodzice wybrali dla nich domowe nauczanie. To ponad 20 razy więcej niż przed pandemią – odnotowano.

Prokuratura wszczęła dochodzenie, by ustalić przyczyny nagłego boomu wniosków o wycofanie uczniów ze szkół i przejście na naukę w domu. Zjawisko to szerzy się w autonomicznym regionie, w którym aktywne są ruchy krytyczne wobec sanitaryzmu.

Lekcje na świeżym powietrzu prowadzą nauczyciele, którzy zostali zawieszeni w obowiązkach w swoich szkołach za brak wymaganej przepustki sanitarnej. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • klin

    25 listopada, 2021 at 2:37 pm

    BRAWO! Restrykcje podziela gospodarkę na dwa obozy, obóz ludzi wolnych będzie ignorował restrykcje. Tam znajdą zatrudnienie ludzie wszystkich zawodów wyrzuceni z pracy przez faszystów sanitarnych.

Leave a Reply

Koszyk