Kierowcy ciężarówek czekają sześć godzin na przejściu granicznym w Koroszczynie

Karol Kwiatkowski23 listopada, 20212 min

Na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie) oczekuje 200 pojazdów; szacunkowy czas oczekiwania to 6 godzin – poinformował PAP we wtorek rano rzecznik Izby Administracji Skarbowej (IAS) w Lublinie Michał Deruś.

„Na wyjeździe z kraju funkcjonariusze w ciągu ostatnich 12 godzin odprawili 481 pojazdów ciężarowych. W kolejce oczekuje 200 pojazdów ciężarowych, szacunkowy czas oczekiwania to 6 godzin” – przekazał PAP rzecznik IAS w Lublinie Michał Deruś.

„466 pojazdów wjechało na terytorium Polski. Na wjazd po stronie białoruskiej oczekuje 400 pojazdów, a czas oczekiwania to 10 godzin” – przekazał i dodał, że nie stwierdzono żadnych utrudnień w odprawach.

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu.

„Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy” – podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.(PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

Zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk