Prawda o Świętym Mikołaju – kim był?

Nasza Polska18 listopada, 20214 min

Wydawnictwo 3DOM z wielką radością informuje o rozpoczęciu sprzedaży książki Daniela A. Lorda SJ, pt. „Kim był prawdziwy Święty Mikołaj?”. Cieszymy się niezmiernie, iż możemy zaprezentować Szanownym Czytelnikom ową niezwykłą pozycję. Książka ta bowiem stanowi swoiste remedium na skomercjalizowaną sztuczność dzisiejszego świata. Świata, który spłyca, a przede wszystkim próbuje zarobić nawet na świętości, wykrzywiając jej obraz w iście szatański i ohydny sposób.

Któż bowiem nie widział świątecznych wystaw sklepowych? Tych krasnych, rwących oczy jarmarków, na tysiące sposobów zachęcających do zakupu przeróżnych bibelotów? Święta Bożego Narodzenia, jak twierdzą marketingowcy, to „czas prezentów”. Jest to okropna kradzież i manipulacja pięknym zwyczajem, zrodzonym dzięki niezwykłej postaci Świętego Mikołaja. Jak podkreśla Autor, nie był on wcale roześmianym, pucołowatym staruszkiem w czerwonym futrze, przemierzającym śniegi latającymi saniami. Święty Mikołaj był niezwykłym, dostojnym i przede wszystkim wiernym Bogu biskupem. Jego niezwykła dobroć została niewyobrażalnie spłycona na potrzeby współczesnego świata bazującego na konsumpcjonizmie. Dzięki książce Daniela A. Lorda SJ, Czytelnik ma szansę powrócić do korzeni i zrozumieć prawdziwe znaczenie tej wspaniałej, chrześcijańskiej postaci.

Mało kto pamięta dziś o niezwykłych cudach i łaskach, dokonanych za wstawiennictwem Świętego biskupa Miry! Autor książki podkreśla i przypomina, iż sklepowy „krasnal” jest jedynie niewprawnym uzurpatorem, parodiującym postawę i wygląd katolickiego biskupa. Ten, kto pozna dzieje i zachowanie prawdziwego Świętego Mikołaja, z pewnością nie pomyli go nigdy z jego żałosną, promowaną tak chętnie przez media karykaturą.

Daniel A. Lord SJ przytacza te najbardziej, jak i te mniej znane historie związane z cudowną działalnością Świętego. Książka obfituje w napawające wiarą i nadzieją przekazy, ukazujące prawdziwą miłość, dobro i świętość biskupa. W pozycji nie zabrakło także licznych legend, które, jak zaznacza Autor, stanowią poezję historii. Święty Mikołaj detektywem, ratującym ofiary z trudnej sytuacji? Święty wskrzeszający ofiary zbrodni? Prezentowane dzieło zawiera liczne, nieznane dotychczas opowieści związane z niezwykłą działalnością Świętego Mikołaja.

Zachęcamy gorąco do nabycia tej pięknej, podnoszącej na duchu pozycji na stronie internetowej Wydawnictwa 3DOM: https://3dom.pro/18805-kim-byl-prawdziwy-swiety-miko%C5%82aj-daniel-a-lord.html

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk