Kraska: myślę, że w tym sezonie stoki narciarskie nie będą zamknięte

Karol Kwiatkowski18 listopada, 20212 min

Myślę, że w tym sezonie stoki narciarskie nie będą zamknięte; chcemy, żeby wypoczynek na świeżym powietrzu był dostępny – poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska w radiu RMF FM poinformował, że jego zdaniem w nadchodzącym sezonie stoki narciarskie nie zostaną zamknięte.

„To będzie już koniec grudnia, więc mam nadzieję, że to będzie już po szczycie czwartej fali. Chcemy, żeby wypoczynek na świeżym powietrzu był Polakom dostępny. Także wtedy budujemy naszą odporność, więc myślę, że takiej sytuacji (zamknięcia stoków – PAP) już nie będzie” – powiedział.

Już przed kilkoma dniami rzeczniczka Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne Sylwia Groszek informowała, że wiceminister rozwoju Olga Semeniuk podczas spotkania z przedstawicielami branży narciarskiej zapewniła, że nie będzie rekomendacji zamknięcia branży narciarskiej. Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk również wskazała, że rekomendacja dla branży narciarskiej to „pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych, które będą aktualizowane w najbliższych tygodniach”.

Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne zrzesza 90 proc. największy ośrodków narciarskich w kraju, tym w Tatrach, Beskidach, Sudetach, Bieszczadach.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk