10 godzin oczekiwania kierowców ciężarówek na przejściu granicznym w Koroszczynie

Karol Kwiatkowski17 listopada, 20212 min

Na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie) oczekuje 400 pojazdów; szacunkowy czas oczekiwania to 10 godzin – poinformował PAP we wtorek wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej (IAS) w Lublinie Michał Deruś.

„W porównaniu do godzin porannych we wtorek liczba samochodów oczekujących nie zmieniła się i jest to 400 pojazdów ciężarowych. Czas oczekiwania na wyjazd z terytorium Polski to dziesięć godzin” – powiedział Deruś.

W trakcie 12-godzinnej zmiany funkcjonariusze odprawili 539 ciężarówek. „O godzinie 20 we wtorek na wjazd na terytorium Polski oczekiwało 5 samochodów ciężarowych” – przekazał rzecznik IAS.

Ostatniej doby funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na towarowych przejściach granicznych w woj. lubelskim odprawili 3363 pojazdów ciężarowych, w tym 1656 na kierunku przywozowym do Polski i 1706 na kierunku wywozowym.

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy. „Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy” – podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub Bobrownikach na Podlasiu.(PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk