Białoruś/ Minister obrony: w razie potrzeby dostaniemy od Rosji rakiety Iskander

Magdalena Targańska16 listopada, 20212 min

Białoruski minister obrony Wiktar Chrenin przekazał w wywiadzie dla telewizji Al Dżazira, opublikowanym we wtorek na kanale białoruskiego MON , że „w razie potrzeby” na Białoruś zostanie wysłanych z Rosji kilka dywizji systemów rakietowych Iskander.

„Widzimy, że Federacja Rosyjska praktycznie zakończyła przezbrajanie tego systemu rakietowego. I my też chcemy go mieć. Chociaż można powiedzieć, że już go mamy, ale nie zdradzę tajemnicy wojskowej. Mamy grupę sił zbrojnych, które posiadają również ten system rakietowy, i które w razie potrzeby przybędą na nasze terytorium i będą wykonywać misje razem z nami” – powiedział Chrenin.

Z kolei prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka przyznał w ostatnich dniach w wywiadzie dla rosyjskiego magazynu „Obrona narodowa”, że chciałby otrzymać od Rosji kilka dywizji Iskanderów.

W wywiadzie opublikowanym w sobotę przez białoruską telewizję państwową Łukaszenka przekonywał, że Białoruś jest zagrożona atakiem „z Zachodu” i dlatego z pomocą Rosji musi wzmacniać swoją armię. Według Łukaszenki „Białoruś zabezpiecza zachodnie granice wspólnego Państwa Związkowego”. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × jeden =