Włochy/ Duży skok zakażeń wśród zaszczepionego personelu medycznego – w miesiąc o ok. 200 proc.

Karol Kwiatkowski15 listopada, 20212 min

We Włoszech raptownie rośnie liczba zkażeń koronawirusem wśród pracowników służby zdrowia; w ciągu miesiąca o prawie 200 proc. – wynika z danych krajowego Instytutu Służby Zdrowia. 82 proc. obecnie zakażonych to personel pielęgniarski.

Jak podano w poniedziałek, od połowy października do połowy listopada zakaziło się ponad 2700 medyków. Wcześniej było to średnio 1300 osób miesięcznie, a we wrześniu mniej niż tysiąc.

Rośnie zatem liczba zakażeń w grupach zawodowych, które zostały zaszczepione przeciwko Covid-19 na początku roku. Obecnie trwają szczepienia medyków trzecią dawką. Grupy osób zakwalifikowanych do niej są sukcesywnie rozszerzane. W stołecznym regionie Lacjum rozpoczną się w tym tygodniu zapisy na szczepienia trzecią dawką osób w wieku ponad 40 lat. Po dwóch dawkach we Włoszech jest ponad 84 proc. ludności.

Poniedziałkowe dane Ministerstwa Zdrowia to 44 zmarłych na Covid-19 i ponad 5100 następnych zakażeń stwierdzonych w 248 tys. testów. 2 proc. z nich dało wynik pozytywny.

W szpitalach przebywa ponad 4200 chorych, w tym 475 na oddziałach intensywnej terapii. Obecnie zakażonych jest ponad 120 tys. osób.

Resort zdrowia w wydanym okólniku zalecił, aby do taksówki wsiadało maksimum dwóch pasażerów, jeśli nie należą do jednej rodziny. Ponadto, jak dodano, należy unikać zajmowania miejsca obok kierowcy.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk