Policja zatrzymała kolejnych czterech kurierów przewożących migrantów

Nasza Polska14 listopada, 20212 min

Czterech następnych tzw. kurierów, którzy przewozili łącznie trzynaście osób nielegalnie przebywających w Polsce zatrzymali podlascy policjanci. To dwaj obywatele Gruzji, Polak i Syryjczyk – poinformował w niedzielę rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Kierowcy ci zostali zatrzymani „w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy”. Przewożeni przez nich migranci to Syryjczycy, Irakijczycy i dwóch obywateli Turcji.

Do zatrzymań doszło ostatniej doby w Rzędzianach, w Ryżówce i w punktach kontrolnych w Głębokim Brodzie oraz w Szczytach Dzięciołowie.

W Rzędzianach, Syryjczyk z niemiecką kartą pobytu przewoził w volkswagenie dwóch obywateli Syrii.

W Ryżówce policjanci zatrzymali opla, w którym było czterech Irakijczyków. Autem kierował Gruzin, który miał kartę pobytu na terenie Polski.

Na punkcie kontrolnym w Głębokim Brodzie policja zatrzymała toyotę, w której Polak przewoził dwóch obywateli Turcji i dwóch Irakijczyków.

Policjanci z Krakowa na punkcie kontrolnym w Szczytach Dzięciołowie zatrzymali natomiast toyotę, w której Gruzin przewoził trzech Syryjczyków.

Podlaska policja podsumowała, że dotychczas, od początku kryzysu przy polsko-białoruskiej granicy zatrzymano 265 osób w związku z pomocnictwem przy przekraczaniu granicy. „Kurierzy” przewozili łącznie ponad 1,1 tys. osób.(PAP)

 

autor: Izabela Próchnicka

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk