200 złotych za 10-minutową konsultację? „Czasem wystarczy 5 minut” – twierdzi doktor S.

Nasza Polska14 listopada, 20213 min

Lekarze regularnie narzekają na zarobki, ale czy faktycznie mają powód? Sprawdziliśmy ile kosztuje prywatna konsultacja u neurologa – średniej klasy, w średnim mieście. Pan doktor S. może zarobić 1200 złotych przyjmując sześciu pacjentów w ciągu godziny. 

Pan doktor Remigiusz S. „zajmuje się leczeniem chorych ze wszystkimi schorzeniami neurologicznymi” – jak pisze o sobie. Pracuje w szpitalu, ale dorabia sobie w czterech prywatnych przychodniach. Oprócz tego znajduje jeszcze czas na pisanie doktoratu i prowadzenie badań naukowych. Jak to możliwe? Pan doktor znalazł sposób! Udziela w prywatnych przychodniach płatnych konsultacji, które kosztują 150-200 złotych za… dziesięć minut. Co ciekawe, pacjenci uznają to za dobrą ofertę, bo jak widać w kalendarzu publikowanym w serwisie znanylekarz.pl znajdują się osoby wierzące w to, że w ciągu 10 minut można udzielić rzetelnej, wiarygodnej i po prostu fachowej konsultacji neurologicznej. 

Zapytaliśmy pana doktora S. jakim cudem w ciągu 10 minut może pomóc człowiekowi z problemami neurologicznymi? Doktor S. rozwiewa nasze wątpliwości, bo choć potrafi zamknąć się w pięciu minutach, to czasem poświęca pacjentowi nawet 20! 

Celowo zamazaliśmy dane doktora S., bo podobnie traktują pacjentów rzesze lekarzy różnych specjalizacji, ogłaszający się na portalu pośredniczącym w umawianiu wizyt. Nie chodziło nam bynajmniej o piętnowanie konkretnej osoby, ale o zwrócenie uwagi na zjawisko, które naszym zdaniem nie tylko zagraża życiu i zdrowiu pacjentów, ale również rodzi poważne wątpliwości odnośnie postawy etycznej sporej grupy lekarzy. 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk