Włochy/ Przepustka Covid-19 „dwóch prędkości”

Karol Kwiatkowski13 listopada, 20213 min

Przepustka Covid-19 „dwóch prędkości” we Włoszech – to jeden z pomysłów, którego celem jest „uratowanie” Bożego Narodzenia w związku z przewidywanym na koniec roku szczytem zakażeń koronawirusem. Tylko osoby zaszczepione miałyby dostęp do wszystkich miejsc.

O projekcie, który ma zostać przeanalizowany przez włoski rząd informuje dziennik „Il Messaggero”. Według gazety zgodnie z tą propozycją doszłoby do dalszego zaostrzenia przepisów dotyczących przepustki sanitarnej, wystawianej obecnie na podstawie szczepienia, wyzdrowienia z wirusa lub negatywnego wyniku testu z ostatnich 48 godzin. Tylko zaszczepieni mogliby wejść do restauracji, do kin i na stadion.

Wynik testu nadal upoważniałby do wejścia do pracy. Dlatego tę propozycję nazwano „przepustką dwóch prędkości”.

Green Pass wymagany jest we wszystkich miejscach pracy, na uniwersytetach, w placówkach kultury, w zamkniętych salach lokali gastronomicznych, na basenach, w siłowniach, obiektach sportowych, w transporcie lotniczym, pociągach dużych prędkości i Intercity, autobusach międzyregionalnych, na masowych imprezach.

Liczba zakażeń rośnie w całych Włoszech; obecnie jest to około 8 tysięcy dziennie. Pojawiły się prognozy, że podczas Bożego Narodzenia dobowa liczba wzrośnie do 20-30 tysięcy. Minister zdrowia Roberto Speranza zapewnia, że nie ma ryzyka wprowadzenia generalnego lockdownu w kraju w okresie świąteczno-noworocznym.

Nie wyklucza się także wydawania przepustki sanitarnej tylko w pełni zaszczepionym i wyleczonym w ostatnich sześciu miesiącach.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk