Giertych: Złamanie konstytucji przez prezydenta było oczywiste. Wyrok co najmniej pięć lat

Karol Kwiatkowski13 listopada, 202113 min

Oskarżenie przed Trybunałem Stanu (Andrzeja Dudy – red.) z pewnością oznaczałoby również wyrok skazujący, gdyż złamanie konstytucji w przypadku działań prezydenta było oczywiste. Wyrok taki z pewnością nie byłby krótszy niż pięć lat pozbawienia wolności. Taka jest obecnie perspektywa Andrzeja Dudy – twierdzi Roman Giertych na łamach Gazety Wyborczej.

Giertych zastanawia się nad losami prezydenta RP, Andrzeja Dudy, po wygranych przez opozycję kolejnych wyborach.

„Pozycja prezydenta RP będzie zależała od tego, czy opozycja będzie go mogła postawić przed Trybunałem Stanu. Jeżeli będzie taka możliwość, to nikt z nim nie będzie rozmawiał, bo po co?  Aby móc postawić PAD przed Trybunałem Stanu, opozycja musi zdobyć 2/3 w Zgromadzeniu Narodowym, potrzebne zgodnie z art. 140 konstytucji do postawienia prezydenta w stan oskarżenia. Takie oskarżenie skutkuje natychmiastowym zawieszeniem wykonywania przez niego funkcji prezydenta RP” – twierdzi Giertych.

Co do losu Prawo i Sprawiedliwości Giertych nie ma wątpliwości: „Obóz PiS po przegranej rozpadnie się na zwalczające się koterie, a zwycięskiej opozycji bez problemu przyjdzie pewne grupy przeciągać w ważnych głosowaniach na swoją stronę”.

„Chodzący po wolności i trwający do końca kadencji na urzędzie prezydenta RP Andrzej Duda jest wart wcześniejszego obalenia Kaczyńskiego. Nawet jeżeli, pisząc te słowa, zgrzytam w duchu zębami. Polska jest bowiem warta tego, abyśmy ją jak najwcześniej uwolnili od Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry, Terleckiego i tylu, tylu innych” – podsumowuje swoje rozważania Giertych.

Całość można przeczytać tutaj.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • klin

    13 listopada, 2021 at 4:46 pm

    W pierdlu duda wreszcie będzie mógł używać długopisu… przez pięć lat, pisząc autobiografię, która nikogo nie obejdzie..

Leave a Reply

Koszyk