Nowy sondaż! Pięć partii w Sejmie, PSL zdecydowanie pod progiem

Nasza Polska12 listopada, 20212 min

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 37 proc. głosów; KO – na 24 proc., a Polska 2050 – 14 proc. – wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

W sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. respondentów (spadek o 2 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania).

Na Koalicję Obywatelską chce głosować 24 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc.). Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, którą popiera 14 proc. badanych (wzrost o 2 pkt proc.).

Na Konfederację chce oddać głos 10 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.), a na Lewicę – 9 proc. badanych (także wzrost o 1 pkt proc.).

Z sondażu wynika, że Kukiz’15 ma poparcie 2 proc. respondentów (bez zmian), a Polskie Stronnictwo Ludowe – 1 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc.). Na Porozumienie chce głosować 1 proc. respondentów (bez zmian).

Deklarowana frekwencja wyniosłaby 60 proc. (spadek o 2 pkt proc.).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków 1082 osób w dniach od 5 do 8 listopada 2021 roku.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk