Warszawa/ W Alejach Jerozolimskich zaczyna formować się Marsz Niepodległości

Nasza Polska11 listopada, 20212 min

W Alejach Jerozolimskich od strony Dworca Centralnego przed Rondem Dmowskiego zaczyna formować się Marsz Niepodległości. Początek zaplanowano na godz. 13.

Aleje Jerozolimskie od strony Dworca Centralnego zaczynają powoli zapełniać uczestnicy Marszu Niepodległości. Czoło pochodu dochodzi do ronda, które na razie jest obstawione metalowymi barierkami.

Uczestnicy marszu trzymają w rękach biało-czerwone flagi oraz banery z nazwali miast: Szczecin, Włoszczowa, Lębork. Na torowisku stoi zapalona raca, przy której z flagą ręku fotografuje się mężczyzna. Policja nie podejmuje żadnych działań.

Na rondzie Dmowskiego stoi samochód ciężarowy z dźwigiem. Na uniesionym wysoko ramieniu zawieszone są wielkie głośniki. Są one przyozdobione flagami narodowymi, Roty Niepodległości i Straży Niepodległości. Z głośników o wielkiej mocy emitowane są pieśni patriotyczne.

Marsz zabezpieczają członkowie Straży Marszu. Ustawieni są wzdłuż barierek. Policja, która wcześniej pilnowała porządku przy barierkach znajduje się nieopodal trasy przemarszu. W bocznych ulicach przylegających do Al. Jerozolimskich zgromadzone są znaczne siły policyjne.(PAP)

Autorzy: Wojciech Kamiński, Paweł Auguff, Mateusz Mikowski, Marcin Jabłoński

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Koszyk