Niedzielski: każdy kto odmówi przyjęcia szczepionki, musi liczyć się z utratą pracy

Karol Kwiatkowski7 listopada, 20213 min

W internetowej części programu Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski przekonywał, że projekt ustawy, która pozwoli pracodawcom weryfikować, czy pracownik jest zaszczepiony jest kontrowersyjny, ale potrzebny. Minister przyznał, że jeżeli ten postulat przejdzie, to każdy kto odmówiłby przyjęcia szczepionki, musi liczyć się z utratą pracy.

„Przyjęliśmy nieco inną, niż w poprzednich falach koronawirusa, politykę walki z pandemią. Nie zwiększamy poziomu restrykcji, chcemy, żeby ze względu na naturalną odporność uzyskaną przez szczepienia, przejść jak najmniejszym kosztem ekonomiczno-społecznym przez tę falę” – powiedział w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Adam Niedzielski. „Jeżeli na Podlasiu i w województwie lubelskim będziemy widzieli, że ta polityka jest dobra, pozwala przejść falę bez restrykcji, to będziemy mieli świadomość, że kolejne fale będą pod coraz większą naszą kontrolą” – przyznał minister zdrowia.

W internetowej części programu Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski przekonywał, że projekt ustawy, która pozwoli pracodawcom weryfikować, czy pracownik jest zaszczepiony jest kontrowersyjny, ale potrzebny.

– Uważam, że to jest dobre rozwiązanie. O wiele lepsze niż sprawdzanie paszportów covidowych – stwierdził minister. Projekt ustawy zakłada także, obowiązkowe szczepienia dla pracowników podmiotów leczniczych – szpitali czy hospicjów. Minister przyznał, że jeżeli ten postulat przejdzie, to każdy kto odmówiłby przyjęcia szczepionki, musi liczyć się z utratą pracy. Niedzielski wyraził nadzieję, że ustawa wejdzie w życie jeszcze w tym roku.

Krzysztof Ziemiec pytał swojego gościa, czy powinniśmy spodziewać się nowych restrykcji. Minister zdrowia powiedział, że przede wszystkim należy przestrzegać już istniejących, np. noszenia maseczek w zamkniętych obiektach.

– Mamy z policją ustalone dwa priorytety kontroli przestrzegania noszenia maseczek – to komunikacja miejska i galerie handlowe – powiedział Adam Niedzielski.

Źródło: RMF 24

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk