Policja i Sanepid sprawdzali, czy klienci noszą maseczki w sklepach

Karol Kwiatkowski6 listopada, 20212 min

Policjanci z Bydgoszczy wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzali, czy klienci noszą maseczki w sklepach. W podbydgoskim Osielsku skontrolowanych zostało łącznie 16 placówek handlowych – donosi Express Bydgoski.

W piątek, 5 listopada, policjanci z bydgoskiego Śródmieścia kontrolowali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust oraz nosa przez klientów placówek handlowych w Osielsku. Mundurowym towarzyszyli pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej – wynika z relacji portalu.

Podczas kontroli sprawdzano również wyposażenie sklepów w środki dezynfekcyjne. Policjanci przypominali też klientom o konieczności zachowaniu dystansu społecznego podczas robienia zakupów – czytamy na portalu.

Z informacji EB wynika, że podczas piątkowej akcji w podbydgoskim Osielsku, policjanci i pracownicy Sanepidu skontrolowali 16 obiektów handlowych. W żadnej z placówek nie stwierdzono nieprawidłowości związanych z wyposażeniem punktów handlowych i usługowych w środki ochrony. W trakcie kontroli ujawniono dwie osoby, które nie miały założonych maseczek. Jedna z nich została ukarana mandatem karnym, a druga pouczona.

Zdjęcie KW Policji

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk