Podlaskie/ Policja zatrzymała ośmiu kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów

Karol Kwiatkowski29 października, 20213 min

Ośmiu kolejnych tzw. kurierów podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów, zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. Zatrzymani kierowcy, to obywatele Polski, Iraku, Ukrainy, Słowenii, Gruzji i Danii; łącznie przewozili 56 osób.

Jak poinformował w piątek rano zespół prasowy podlaskiej, do zatrzymań doszło w w Tonkielach, Sokółce, Jelonce, Słojnikach, Białymstoku, Kajance oraz na drodze pomiędzy Bondarami i Narewką.

W Tonkielach policja zatrzymała do kontroli forda transita; okazało się, że w tym busie Polak przewoził czternastu Irakijczyków. W Sokółce kierowca Irakijczyk wiózł w volkswagenie sharanie dziewięciu swoich rodaków. W Jelonce funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwa auta osobowe; kierowcami byli obywatele Ukrainy, którzy wieźli w sumie dwanaście osób pochodzących z Kurdystanu. Zatrzymany w Słojnikach Słoweniec transportował dwunastu Irakijczyków; kierował mercedesem sprinterem.

W Białymstoku kierowca skody – pochodzący z Gruzji – zatrzymał się dopiero po pościgu, choć próbował jeszcze uciekać na piechotę. Przewoził dwóch młodych Irakijczyków. W Kajance skontrolowany został kierowca forda; Ukrainiec przewoził trzech Irakijczyków. Na drodze między Bondarami i Narewką policjanci zatrzymali bmw, którego kierowca obywatel Danii przewoził cztery osoby pochodzące z Kurdystanu.

„Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych” – podał zespół prasowy podlaskiej policji.

Od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, policja zatrzymała w Podlaskiem 190 osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymane osoby przewoziły łącznie 830 nielegalnych imigrantów.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk