ZagranicaElżbieta Witek opuściła salę podczas wystąpienia szefowej rosyjskiej Rady Federacji nt. demokracji

Magdalena Targańska21 października, 20212 min

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która bierze udział w Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw Rady Europy odbywającej się w Atenach, opuściła salę podczas wystąpienia szefowej Rady Federacji Rosyjskiej Walentiny Matwijenko na temat demokracji – poinformował Sejm RP.

„Europejska Konferencja Przewodniczących Parlamentów państw RE. Na znak solidarności z krajami, których terytorium jest okupowane przez Rosję, marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie wystąpienia przewodniczącej Rady Federacji Rosyjskiej Valentiny Matvienko opuściła salę plenarną” – podał w czwartek na Twitterze Sejm RP.

Podczas wystąpienia Matwijenko salę opuścił też marszałek Senatu Tomasz Grodzki wraz z delegacją.

W dwudniowej Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw członkowskich Rady Europy w Atenach, która rozpoczęła się w czwartek, biorą udział marszałkowie polskiego Sejmu i Senatu. W konferencji uczestniczy też szefowa wyższej izby parlamentu Rosji, Valentina Matwijenko.

Uczestnicy konferencji dyskutują między innymi o doświadczeniach i wyzwaniach, jakie stoją przed demokratycznymi państwami w obliczu kryzysu publicznej ochrony zdrowia, wywołanego pandemią COVID-19, o roli parlamentów w zapewnieniu prawa do zdrowego i zrównoważonego środowiska naturalnego oraz o wspólnej przyszłości obywateli Europy. (PAP)

 

autorka: Wiktoria Nicałek

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 − 16 =