Watykan/ Papież: aborcja to zabójstwo, nie można być wspólnikiem

Nasza Polska14 października, 20212 min

„Aborcja to zabójstwo, niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem” – powiedział papież Franciszek włoskim farmaceutom szpitalnym w czwartek. Położył nacisk na znaczenie sprzeciwu sumienia.

Podczas spotkania z przedstawicielami włoskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych Franciszek podkreślił: „Jesteście zawsze na służbie życiu ludzkiemu. To może prowadzić w pewnych przypadkach do sprzeciwu sumienia, który nie jest brakiem wierności, ale przeciwnie – wiernością wobec własnego zawodu, jeśli umotywowana jest w ważny sposób”.

„Jest to także denuncjowanie niesprawiedliwości wyrządzonej niewinnemu i bezbronnemu życiu” – dodał papież.

Następnie zaznaczył, że w bardzo jasny sposób wypowiada się w kwestii aborcji; „to jest zabójstwo i niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem” – stwierdził.

„Naszym obowiązkiem jest bliskość; być blisko zwłaszcza kobiet po to, by nie dojść do myślenia o rozwiązaniu aborcyjnym, bo w rzeczywistości nie jest to rozwiązanie” – oświadczył Franciszek.

Odnotował, że obecnie pojawiają się opinie, że należałoby znieść sprzeciw sumienia. „To jest etyczna prywatność każdego pracownika służby zdrowia i ona nie podlega negocjacjom, nigdy” – ocenił.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *