Włochy/Rozpoczęły się podwójne szczepienia przeciwko Covid-19 i grypie

Karol Kwiatkowski8 października, 20212 min

We Włoszech rozpoczęło się jednoczesne podawanie szczepionek przeciwko Covid-19 i grypie. W mieście Rieti w regionie Lacjum preparaty otrzymało pierwszych 50 osób w wieku powyżej 80 lat.

Wkrótce podwójne szczepienia będą wykonywane w całym tym stołecznym regionie- podały lokalne media. W pierwszej kolejności zostaną nimi objęte osoby najsłabsze, a więc ludzie starsi i chorzy.

Jedna wizyta w punkcie medycznym; dwa szczepienia – na takie rozwiązanie zgodziły się Rada i Instytut Służby Zdrowia przy ministerstwie oraz krajowa Agencja Leków.

„Należało to zrobić, to ważna inicjatywa, którą przyjęliśmy z zadowoleniem”- te słowa osób podwójnie zaszczepionych przytoczył dziennik „La Stampa”.

Władze medyczne kładą nacisk na zapobieganie grypie także w tym roku pandemii koronawirusa, szczególnie w przypadku osób powyżej 65 lat.

Również w Rieti podana została pod koniec września jedna z pierwszych w Lacjum tzw. przypominających dawek szczepionki przeciwko Covid-19. Otrzymała ją stuletnia pensjonariuszka domu opieki. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk