Straż Graniczna: gdy będzie potrzeba, poprosimy o wsparcie Frontexu

Karol Kwiatkowski8 października, 20212 min

Decyzja o zwróceniu się o pomoc do Frontexu, jeśli zapadnie, to na szczeblu ministerialnym; jeśli będzie taka potrzeba, na pewno będziemy o to prosić – zaznaczyła w piątek rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Rzeczniczka SG na piątkowej konferencji prasowej pytana była o kwestie zwrócenia się do Agencji Frontex o wsparcie w działaniach na granicy Polski z Białorusią. „Takie decyzje, jak będą podejmowane, to na szczeblu ministerialnym” – zaznaczyła.

Oczywiście, jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno my będziemy o taką prosić” – wyjaśniła ppor. Michalska. Jak podkreśliła, w tej chwili zwiększana jest liczba patroli i współpraca z żołnierzami Wojska Polskiego.

Dyrektor wykonawczy Agencji Frontex Fabrice Leggeri oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki wizytowali w poniedziałek granicę polsko-białoruską. Po spotkaniu zarówno MSWiA, jak i Frontex informowały, że Leggeri był pod wrażeniem zabezpieczeń na granicy. Grodecki zapytany przez PAP, czy podczas wizyty poruszyli kwestię pomocy Frontexu, zaprzeczył. „Kwestia pomocy nie była poruszana. Polskie służby w pełni zabezpieczają ten newralgiczny odcinek granicy” – powiedział w poniedziałek wiceszef MSWiA.(PAP)

Autorki: Agnieszka Ziemska, Daria Kania

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × 1 =