USA/ Trump wypadł z listy najbogatszych Amerykanów – po raz pierwszy od 25 lat

Karol Kwiatkowski6 października, 20212 min

W tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, Donald Trump nie znalazł się na liście 400 najbogatszych Amerykanów magazynu „Forbes”. Od początku pandemii, jak szacuje „Forbes”, majątek byłego prezydenta USA skurczył się o około 600 mln dolarów.

W 2020 r. Donald Trump był jeszcze na 339. miejscu.

W tym roku, by znaleźć się na liście, zabrakło mu około 400 mln dolarów. „Forbes” szacuje obecny majątek Trumpa na 2,5 mld dolarów.

Donald Trump był nieprzerwanie na liście 400 najbogatszych Amerykanów od 1996 roku (wówczas na 368 miejscu). W latach 1997 – 2016 plasował się w jej górnej połowie. Spadek rozpoczął się w 2016 roku, kiedy Trump został wybrany na prezydenta USA. W 2015 roku „Forbes” szacował jego majątek jeszcze na 4,5 mld dolarów.

Podczas urzędowania w Białym Domu Trump stale podkreślał, że prezydentura kosztuje go miliardy dolarów. Krytycy zarzucali mu natomiast wykorzystywanie urzędu do czerpania profitów.

Po raz czwarty z rzędu na czele listy magazynu „Forbes” znalazł się założyciel i szef Amazona Jeff Bezos z majątkiem około 201 mld dolarów. Drugi jest Elon Musk, twórca m.in. Tesli i SpaceX, którego majątek „Forbes” szacuje na 190 mld USD, a trzeci – założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg z majątkiem wycenionym na ponad 134 mld dolarów. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk