Ukazały się dwa nowe spoty wideo zachęcające do szczepień

Magdalena Targańska28 września, 20213 min

„Zaszczep się i żyj normalnie!” – to hasło przewodnie dwóch nowych spotów wideo, które od wtorku, w ramach kampanii Szczepimy Się, będą emitowane w radiu, telewizji i internecie – poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

„Kancelaria Prezesa Rady Ministrów kontynuuje działania promujące szczepienia. Przekaz kampanii jest prosty i dosadny – odrzucenie szczepienia to odpowiedzialność za kolejny lockdown i związane z nim obostrzenia. Szczepienie przeciw COVID-19 jest skutecznym sposobem na pokonanie pandemii i powrót do normalnego życia” – napisano w przesłanym PAP komunikacie CIR.

Pierwszy spot wyemitowano 20 sierpnia 2021 r., a do szczepienia zachęcała w nim matka ucznia, który od nowego roku szkolnego wrócił do szkoły.

We wtorek ukazały się kolejne dwa materiały wideo, które będą emitowane w radiu, telewizji i internecie. Ich bohaterowie pojawią się też na billboardach.

W nowych spotach do szczepienia przeciw COVID-19 zachęcają szef kuchni i trener personalny. O negatywnych skutkach nieszczepienia się mówią także lekarze: Agnieszka Szarowska i dr Michał Sutkowski, od początku obecni przy chorych na COVID-19. „Zaszczep się i żyj normalnie!” – przekonują.

Aby zarejestrować się na szczepienia, można m.in. zadzwonić na infolinię (989) lub wysłać SMS (o treści SzczepimySie pod numer 880-333-333). Można też skorzystać z e-rejestracji na pacjent.gov.pl lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień. Szczegółowe informacje są na stronie gov.pl/szczepimysie.

W Polsce wykonano ponad 37,1 mln szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli preparatem J&J lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek, jest ponad 19,38 mln osób. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 19,7 mln osób – dane według raportu szczepień przeciwko COVID-19 (PAP)

 

Autor: Agata Zbieg

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × cztery =