Toruń/ Od poniedziałku zapisy seniorów na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Karol Kwiatkowski26 września, 20213 min

Od poniedziałku ruszą w Toruniu zapisy seniorów na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Akcja szczepień zaplanowana jest 4 października.

Do udziału w programie szczepień ochronnych przeciwko grypie, tak jak w latach ubiegłych, zaprasza lokalny samorząd oraz Miejska Przychodnia Specjalistyczna.

Akcja jest dedykowana mieszkańcom Torunia powyżej 65. roku życia. Mogą z niej skorzystać także osoby przebywające w toruńskich zakładach opieki długoterminowej oraz pensjonariusze domów pomocy społecznej.

Zapisy rozpoczną się w poniedziałek. Rejestracja w tym roku odbędzie się wyłącznie telefonicznie. Do dyspozycji zainteresowanych osób są numery 504 188 053, 506 324 235 lub 530 977 005.

Telefony będą odbierane od 9.00 do 14.00 od poniedziałku do piątku. Szczepienia odbędą się 4 października w Centrum Handlowym Toruń Plaza.

Podczas czwartkowego Forum Flu&COVID-19 lekarze, pielęgniarki i farmaceuci akcentowali niebezpieczeństwo wystąpienia grypy i COVID-19 jednocześnie, w okresie gdy zachorowalność na obie te choroby wzrasta.

 

„Apelujemy o szczególną mobilizację do szczepień przeciw grypie, ale także przeciw COVID-19. Są to dwie poważne choroby infekcyjne, których częstość występowania zwiększa się w sezonie jesienno-zimowym. Obie stanowią poważne zagrożenie dla całego społeczeństwa, w szczególności dla osób z grup ryzyka. Koinfekcja może wiązać się z ryzykiem bardzo ciężkiego przebiegu zakażenia lub śmierci. Szczepienia ochronne mogą w przypadku obu chorób ograniczać częstotliwość zakażeń, jak i ciężkość ich przebiegu” – napisali eksperci w oświadczeniu.

Rok temu szczepienie przeciw grypie przyjęło 6 proc. polskiej populacji. To skok o 43 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, ale zdaniem ekspertów nie oznacza to, że społeczeństwo ma większą odporność, bo 6 proc. to nieistotna statystycznie wartość. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk