Singapur/ Władze zaostrzają przepisy sanitarne; spotkania maksymalnie w gronie dwóch osób

Karol Kwiatkowski24 września, 20213 min

Singapur wprowadza nowe restrykcje związane z Covid-19. Od przyszłego tygodnia wszędzie, gdzie to możliwe, obowiązuje praca w trybie zdalnym. Życie towarzyskie zostaje ograniczone do spotkań dwuosobowych – poinformowała w piątek agencja Reuters.

Nowe ograniczenia będą obowiązywały od poniedziałku do 24 października.

Minister handlu i współprzewodniczący rządowej grupy zadaniowej ds. koronawirusa Gan Kim Yong przyznał, że decyzja o wprowadzeniu nowych obostrzeń była „bardzo trudna ze względu na funkcjonowanie ludzi i firm”.

Wskaźnik wyszczepienia mieszkańców Singapuru jest jednym z najwyższych na świecie i sięga 82 proc. Dlatego lokalne władze stwierdziły, że tempo wzrostu liczby zachorowań na Covid-19 okazało się większe, niż można było się spodziewać. W czwartek odnotowano ponad 1,5 tys. nowych przypadków zakażenia w populacji liczącej 5,7 mln osób. To najgorszy wynik od początku pandemii.

Urzędnicy odpowiedzialni za system opieki zdrowotnej przekazali, że liczba nowych infekcji „podwaja się co osiem dni” i „może wzrosnąć do 6 tys. dziennie w ciągu kilku najbliższych tygodni”.

„Wielu zakażonych z łagodnymi objawami szuka pomocy medycznej w szpitalach, choć może nie być takiej potrzeby” – tak sytuację w służbie zdrowia opisało w piątkowym oświadczeniu singapurskie ministerstwo zdrowia. 98 proc. zakażonych w ostatnich czterech tygodniach nie wykazywało żadnych objawów lub miało łagodne objawy infekcji.

Aby zapobiec dalszemu rozwojowi niekorzystnego trendu, azjatyckie miasto-państwo zachęca jak największą część populacji do pozostania w domach oraz rozszerza akcję szczepień przypominających na osoby w wieku między 50 a 59 r.ż. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk