Prezydent Duda weźmie udział w panelu ONZ na temat energii i odwiedzi polonijnych weteranów

Karol Kwiatkowski24 września, 202112 min

Prezydent RP Andrzej Duda w ostatnim dniu wizyty w USA weźmie udział w debacie ONZ na temat energii i zmian klimatu, a także odwiedzi siedzibę Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.

Pierwszym punktem w piątkowym harmonogramie szefa państwa polskiego jest udział – w formie wirtualnej – w dialogu wysokiego szczebla pod auspicjami Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Początek całego wydarzenia zaplanowano na godz. 9.30 czasu lokalnego (godz. 15.30 w Polsce), a panel, w którym będzie uczestniczył prezydent Duda na temat „sprawiedliwej i inkluzywnej transformacji energetycznej” ma się rozpocząć dwie godziny później. W panelu mają też wystąpić m.in. prezydenci Brazylii, Portugalii, Kolumbii i Nigerii.

O godz. 20.30 czasu polskiego prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą mają odwiedzić siedzibę Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Okazją jest stulecie istnienia tej jednej z najstarszych organizacji polonijnych.

Będzie to ostatni zaplanowany punkt wizyty prezydenta RP w USA. Duda odleci do Warszawy późnym wieczorem czasu lokalnego na pokładzie rejsowego samolotu polskich linii lotniczych z lotniska im. Johna F. Kennedy’ego. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • klik

    24 września, 2021 at 5:56 pm

    zdraduda to może ze swoimi kwalifikacjami miernego urzędnika uczestniczyć co najwyżej w panelu konkursu „Jaka to narta?”.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk