GospodarkaRząd zapowiada rekompensatę za straty finansowe spowodowane stanem wyjątkowym

Nasza Polska6 września, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wniesienie projektu ustawy o rekompensatach za dochody utracone w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią zapowiedział w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

„Wkrótce przedłożymy ustawę, która będzie miała na celu bardzo szybkie, błyskawiczne zrekompensowanie ubytków w dochodach, strat wszystkim podmiotom gospodarczym działającym na terenie województw lubelskiego i podlaskiego, które mogą ponieść z tego tytułu straty” – oświadczył Morawiecki w poniedziałek w Sejmie, który zajmuje się rozporządzeniem prezydenta o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. „Nikt nie poniesie strat z tego powodu” – zapewnił szef rządu.

Premier zapowiedział, że rząd zajmie się projektem w tej sprawie na posiedzeniu w środę i poprosi Sejm o pilne zajęcie się projektem.

Prezydent podpisał rozporządzenie ws. wprowadzenia stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego i lubelskiego w ubiegły czwartek i wówczas stan wyjątkowy zaczął obowiązywać. Obejmuje on 183 miejscowości. Stan wyjątkowy został wprowadzony na 30 dni na wniosek Rady Ministrów. Rząd argumentował to sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową”, używając do tego migrantów, a także zbliżającymi się ćwiczeniem Zapad. Jest to cykliczne ćwiczenie organizowane przez Rosję, uczestniczy w nim Białoruś.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście − 6 =