Rząd zapowiada rekompensatę za straty finansowe spowodowane stanem wyjątkowym

Nasza Polska6 września, 20212 min

Wniesienie projektu ustawy o rekompensatach za dochody utracone w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią zapowiedział w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

„Wkrótce przedłożymy ustawę, która będzie miała na celu bardzo szybkie, błyskawiczne zrekompensowanie ubytków w dochodach, strat wszystkim podmiotom gospodarczym działającym na terenie województw lubelskiego i podlaskiego, które mogą ponieść z tego tytułu straty” – oświadczył Morawiecki w poniedziałek w Sejmie, który zajmuje się rozporządzeniem prezydenta o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. „Nikt nie poniesie strat z tego powodu” – zapewnił szef rządu.

Premier zapowiedział, że rząd zajmie się projektem w tej sprawie na posiedzeniu w środę i poprosi Sejm o pilne zajęcie się projektem.

Prezydent podpisał rozporządzenie ws. wprowadzenia stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego i lubelskiego w ubiegły czwartek i wówczas stan wyjątkowy zaczął obowiązywać. Obejmuje on 183 miejscowości. Stan wyjątkowy został wprowadzony na 30 dni na wniosek Rady Ministrów. Rząd argumentował to sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Łukaszenki prowadzi „wojnę hybrydową”, używając do tego migrantów, a także zbliżającymi się ćwiczeniem Zapad. Jest to cykliczne ćwiczenie organizowane przez Rosję, uczestniczy w nim Białoruś.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk