Badanie: dziewięciu na dziesięciu pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy

Nasza Polska6 września, 20213 min

Prawie dziewięciu na dziesięciu pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy. Najpopularniejszymi są bony podarunkowe i okolicznościowe (44 proc.), grupowe ubezpieczenie na życie (42 proc.) oraz szkolenia (39 proc.) – wynika z badania IBRIS.

Z badania IBRIS wynika, że niemal dziewięciu na dziesięciu pracowników korzysta z pozapłacowych benefitów w pracy. Pracownicy najczęściej wskazywali, że korzystają z bonów podarunkowych i okolicznościowych (43,9 proc.), grupowego ubezpieczenia na życie (42,3 proc.), szkoleń zawodowych i rozwojowych (39,4 proc.), możliwości pracy zdalnej (32,8 proc.), prywatnej opieki medycznej (29 proc.) i kart umożliwiających korzystanie z obiektów sportowych (27,2 proc.).

Benefitami, które w opinii pracowników najbardziej zyskały na znaczeniu w czasie pandemii COVID-19, są możliwość pracy zdalnej oraz grupowe ubezpieczenie na życie. W tym samym czasie na znaczeniu straciły takie benefity jak karty sportowe i szkolenia. Autorzy badania zaznaczają jednocześnie, że co czwarty badany wskazał, że nie ma takich benefitów, które straciły na znaczeniu.

Z kolei w badaniu kierowanym do przedsiębiorstw, prawie osiem na dziesięć firm wskazało, że oferuje swoim pracownikom pozapłacowe korzyści. Najpopularniejszym benefitem jest grupowe ubezpieczenie na życie (61 proc.). Dość często oferowane benefity to także szkolenia (49 proc.) oraz możliwość pracy zdalnej (43 proc.).

W ocenie przedsiębiorców – podobnie jak zdaniem pracowników – w dobie pandemii na znaczeniu najbardziej zyskała możliwość pracy zdalnej. Na kolejnych pozycjach znalazły się grupowe ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna oraz bony podarunkowe i okolicznościowe. Dodatkiem, który zdaniem badanych przedstawicieli firm najbardziej stracił na znaczeniu, jest karta umożliwiająca korzystanie z obiektów sportowych oraz szkolenia zawodowe. Badanie zostało wykonane dla Nationale Nederlanden.(PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *