Słowacja/ Na spotkania z papieżem będą mogły przyjść także osoby niezaszczepione

Karol Kwiatkowski5 września, 202113 min

W kościołach Słowacji przekazywana jest w niedzielę informacja biskupów o zmianie zasad obowiązujących podczas rozpoczynającej się 12 września wizyty w tym kraju papieża Franciszka. Na spotkania z nim będą mogły przyjść również osoby niezaszczepione przeciw Covid-19.

Warunkiem przyjścia osoby niezaszczepionej jest przebycie Covid-19 lub posiadanie ważnego negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Zmiana dotyczy przede wszystkim trzech mszy świętych, które Franciszek odprawi w Preszowie, Koszycach i Szasztinie 14 i 15 września. Wcześniej podawano, że będzie obowiązywała zasada narzucona, jak podkreślali biskupi, przez władze państwowe i w spotkaniach z papieżem miały uczestniczyć tylko osoby zaszczepione. Zainteresowani uczestnictwem w liturgiach pod przewodnictwem Franciszka mieli załączać certyfikaty szczepień podczas elektronicznej rejestracji.

Według zmienionych zasad na uroczystości będą mogły przyjść także osoby mające aktualne negatywne testy na obecność koronawirusa lub w ciągu ostatnich 180 dni przeszły Covid-19. Mają dla nich być wydzielone osobne sektory. Nadal będzie wymagana rejestracja, która rozpocznie się w poniedziałek. Ten wymóg, podobnie jak zmienione zasady, dotyczą także wiernych z Polski, którzy chcieliby uczestniczyć w papieskich mszach.

Ze zmianą wiąże się nadzieja organizatorów wizyty papieża na wzrost liczby osób zainteresowanych spotkaniami z Franciszkiem. Według ostatnich informacji rzecznika słowackiego episkopatu księdza Martina Kramary dotychczas zarejestrowało się na te spotkania około 50 tys. zaszczepionych osób.

Piotr Górecki (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Lech

    6 września, 2021 at 9:25 am

    Ciekawe co na to Jezus czy wpuści do nieba osoby niezaszczepione a tego szarlatana z Argentynyi nie

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk