ZagranicaW. Brytania/ Antyszczepionkowcy próbują wedrzeć się do siedziby regulatora leków

Nasza Polska3 września, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Grupa antyszczepionkowców próbuje w piątek wedrzeć się do siedziby Agencji ds. Regulacji Leków i Produktów Zdrowotnych (MHRA) w Londynie, przy czym pewnej części już to się udało – informują brytyjskie media.

Jak wynika z relacji mediów oraz z zamieszczonych przez nie nagrań wideo, dostać się do budynku próbowała grupa licząca nie więcej niż kilkadziesiąt osób. Na filmikach widać kordon policji broniący dostępu do drzwi oraz przepychanki między antyszczepionkowcami a funkcjonariuszami. Radio LBC podaje jednak, że z nagrań w mediach społecznościowych wynika, że kilku osobom udało się wedrzeć do biurowca, który znajduje się w dzielnicy Canary Wharf we wschodnim Londynie.Londyńska policja metropolitalna potwierdziła na Twitterze, że przed biurowcem trwa demonstracja, a jej funkcjonariusze pilnują wejścia do budynku.

Rolą MHRA jest dopuszczanie do obrotu w Wielkiej Brytanii leków oraz produktów ochrony zdrowia i to ta instytucja zdecydowała o tym, że cztery szczepionki przeciw Covid-19 mogą być używane w tym kraju.

To trzeci tego typu incydent w ciągu niespełna miesiąca. Na początku sierpnia grupa antyszczepionkowców próbowała wedrzeć się do dawnej siedziby publicznej stacji BBC w zachodnim Londynie, a półtora tygodnia temu – do siedziby telewizyjnej firmy produkcyjnej ITN, która produkuje m.in. wiadomości dla stacji ITV, Channel 4 i Channel 5. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

  • Nika

    4 września, 2021 at 8:53 pm

    Prowokacje

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedem + 14 =