Kraków/ Miasto rozpoczęło szczepienia osób bezdomnych

Karol Kwiatkowski3 września, 20213 min

Miasto Kraków rozpoczęło w piątek szczepienia osób bezdomnych. Akcja odbywa się w Przychodni Lekarskiej dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich, ale równocześnie mobilny zespół szczepień będzie szczepił w noclegowniach i innych placówkach dla osób bezdomnych.

W pierwszym dniu z możliwości szczepień w Przychodni Lekarskiej dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich skorzystało 13 osób. „W większości to osoby korzystające z naszej pomocy, które w tym dniu przyszły do nas” – powiedziała PAP Magdalena Szydełko z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, w którym mieści się Przychodnia Lekarska dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich.

Oprócz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio o akcji szczepień informuje bezdomnych m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, schroniska i noclegownie. Jeśli w danej noclegowni lub placówce dla bezdomnych będzie wystarczająca liczba osób chętnych do zaszczepienia się, to będzie tam dojeżdżał mobilny punkt.

Szczepienia dla bezdomnych miasto Kraków organizuje we współpracy z Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych i MOPS-em.

Do tej pory jednostki udzielające pomocy osobom bezdomnym w formie schronienia, czyli noclegownie i schroniska, na bieżąco organizowały szczepienia na swoim terenie dla osób zainteresowanych.

Według danych z połowy lipca w noclegowniach i schroniskach miejskich przynajmniej jedną dawką zostały zaszczepione 134 osoby bezdomne na 194 osoby, które tam przebywały -w Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn: na 79 osób – 39 zostało zaszczepionych, w tym 20 osoby w pełni zaszczepione; w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn: na 89 osób – 81 było zaszczepionych, w tym 62 osoby w pełni zaszczepione; w Schronisku z Usługami Opiekuńczymi dla Bezdomnych Kobiet: na 25 kobiet – 14 zostało zaszczepionych, w tym 13 w pełni zaszczepione.

Pracownicy socjalni udzielają informacji na temat możliwości skorzystania ze szczepienia i miejsc, w których są one realizowane na terenie Krakowa.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk