United Surveys dla wp.pl: wzrost poparcia dla PiS, spadek wskazań na KO

Nasza Polska30 sierpnia, 20212 min

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36,3 proc. poparcia, czyli o ponad 2 pkt proc. więcej w porównaniu z notowaniami z początku sierpnia; na KO zagłosowałoby 25,5 proc. respondentów, to spadek o 2,1 pkt proc. – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Jak podał portal, podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 10,6 proc. (spadek o 0,6 pkt proc.).

Z kolei Konfederacja i Lewica mogą liczyć na 8 proc. poparcia. „W przypadku pierwszej formacji to wzrost o ponad dwa punkty procentowe, a drugiej – o ponad jeden punkt” – czytamy.

Zgodnie z sondażem, poza Sejmem znalazłaby się PSL-Koalicja Polska, na które oddanie głosu zadeklarowało 4,4 proc. respondentów.

Odpowiedź „nie wiem” wybrało 6,4 proc. ankietowanych.

Jak wynika z sondażu, udział w głosowaniu zadeklarowało 58,5 proc. respondentów, to wzrost o 6 pkt proc. „Zdecydowanie tak” odpowiedziało 40,2 proc. ankietowanych, a „raczej tak” – 18,3 proc.

„Innego zdania jest 37,6 proc. badanych. Odpowiedź +raczej nie+ wybrało 10,3 proc., a 27,3 proc. – +zdecydowanie nie+. 3,9 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, czy wybiera się na wybory” – czytamy.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 27 sierpnia 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk