Szef PSL: nie może być zgody na piłowanie i wykluczanie ze wspólnoty kogokolwiek, dlatego że ma inne poglądy czy wyznanie

Nasza Polska29 sierpnia, 202113 min

Nie może być zgody na piłowanie i wykluczanie ze wspólnoty kogokolwiek, tylko dlatego że ma inne poglądy czy wyznanie. Niby oczywistość, ale jak widać, niestety nie dla każdego – stwierdził w niedzielę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Naszym najważniejszym zadaniem jest odbudowa wspólnoty narodowej, którą niszczy obecna władza. Nie może być zgody na piłowanie i wykluczanie ze wspólnoty kogokolwiek tylko dlatego, że ma inne poglądy czy wyznanie. Niby oczywistość, ale jak widać, niestety nie dla każdego” – napisał na Twitterze szef PSL.

Podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie gościem zebranej młodzieży był marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Rozmawiał z nim poseł KO Sławomir Nitras, główny organizator Campusu. Potem obaj politycy odpowiadali na pytania młodzieży. Jeden z uczestników zadał pytanie o rozliczenie obecnej władzy po ewentualnym zwycięstwie obecnej opozycji, a także o doprowadzenie do realnego rozdziału Kościoła od państwa, wobec – jak mówił – nadmiernego dziś „sojuszu tronu z ołtarzem”.

„Spokojnie, w perspektywie czasu dojdzie do ograniczenia roli Kościoła w państwie. Powiem więcej: uważam, że dojdzie za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością. Staną się realną mniejszością, nie mniejszością, że będzie kogoś innego więcej, ale nie będą większością. I muszą się z tym nauczyć żyć. I wtedy chyba to będzie w jakiejś realnej takiej społecznej proporcji” – mówił Nitras.

„Ale dobrze, żeby stało się, to mówiąc uczciwie, w sposób niegwałtowny. Żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty, ale na zasadzie: to jest uczciwa kara za to, co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zmieni” – dodał poseł KO. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Nasza Polska

One comment

  • Grzegorz

    30 sierpnia, 2021 at 6:07 am

    To całe peło to trzeba zaorać i w ich miejsce śrubki zasądzić.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk