PolskaSienkiewicz: niedopuszczalna wypowiedź Sławomira Nitrasa

Magdalena Targańska29 sierpnia, 20213 min

Niedopuszczalna i niemądra wypowiedź Sławomira Nitrasa, wyznawców żadnej religii nie wolno „piłować”; jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski nie podziela takich poglądów – przekonywał w niedzielę poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz.

„Niedopuszczalna i niemądra wypowiedź Sławomira Nitrasa. Wyznawców żadnej religii nie wolno +piłować+. To oczywistość naszej cywilizacji. Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski, gospodarz tego spotkania, nie podziela takich poglądów” – napisał na Twitterze Sienkiewicz.W weekend podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie gościem zebranej młodzieży był marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Rozmawiał z nim poseł KO Sławomir Nitras, główny organizator Campusu. Potem obaj politycy odpowiadali na pytania młodzieży. Jeden z uczestników zadał pytanie o rozliczenie obecnej władzy po ewentualnym zwycięstwie obecnej opozycji, a także o doprowadzenie do realnego rozdziału Kościoła od państwa, wobec – jak mówił – nadmiernego dziś „sojuszu tronu z ołtarzem”.

„Spokojnie, w perspektywie czasu dojdzie do ograniczenia roli Kościoła w państwie. Powiem więcej: uważam, że dojdzie za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością. Staną się realną mniejszością, nie mniejszością, że będzie kogoś innego więcej, ale nie będą większością. I muszą się z tym nauczyć żyć. I wtedy chyba to będzie w jakiejś realnej takiej społecznej proporcji” – mówił Nitras.

„Ale dobrze, żeby stało się, to mówiąc uczciwie, w sposób nie gwałtowny. Żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty, ale na zasadzie: to jest uczciwa kara za to, co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zmieni” – dodał poseł KO. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × 5 =