PolitykaPolskaPrezes PiS: żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tykle dla wsi i rolników

Karol Kwiatkowski29 sierpnia, 20214 min

PiS to jedyna partia, która troskę o wieś wyraża w czynach; żadne inne ugrupowanie nie uczyniło dla wsi ani nie ma takiego programu rolnego – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników dożynkowego święta w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie)

„Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, której troska o wieś i rolnictwo wyraża się nie tylko w słowach, ale także w czynach. Fundamentem naszej polityki jest przeświadczenie, że nie będzie silnej, dostatniej Rzeczypospolitej bez silnej, zasobnej polskiej wsi” – napisał prezes w liście odczytanym w niedzielę przez europosła Joachima Brudzińskiego podczas czwartej edycji imprezy „Wdzięczni polskiej wsi”.

„Żadne inne ugrupowanie nie uczyniło tyle dla sprawy wsi co Prawo i Sprawiedliwość. Żadne inne ugrupowanie nie ma też takiego programu rolnego i takich pomysłów na rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich jakie zawarliśmy w Polski Ładzie” – zapewnił prezes.

Zaznaczył, że „praca na roli nie jest zwykłym, dającym utrzymanie zajęciem, ale misją, powołaniem, służbą bliźniemu i ojczyźnie”. „Nie we wszystkich środowiskach wysiłek polskiego rolnika, hodowcy, sadownika i ogrodnika jest należycie doceniany, mimo że znaczenie terenów niezurbanizowanych w dzisiejszych czasach nieustająco rośnie” – dodał.

Zadeklarował, że jego partia dąży do zapewnienia godnego standardu życia życia mieszkańcom wsi. „Systematycznie od lat zabiegamy o interesy polskiego rolnictwa oraz o zrównoważony rozwój obszarów wiejskich. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim mieszkańcom wsi godnych warunków bytowania. Mieszkanie na wsi nie może oznaczać niższego poziomu i jakości życia. Nie może oznaczać gorszych warunków życiowego startu” – podkreślił Kaczyński.

„Zdajemy sobie sprawę, że nasza polityka nie jest wolna od błędów i niedociągnięć, które staramy się na bieżąco korygować. Wiemy że wiele jeszcze mamy do zrobienia” – przyznał.

Odczytawszy list prezesa Brudziński dziękował tym, którzy pomogli wsi „po barbarzyńskim eksperymencie liberałów z początku lat 90.” i likwidacji państwowych gospodarstw rolnych. „Dzisiaj te nadzieje w serca zachodniopomorskich rolników wlewa również swoją obecnością premier Mateusz Morawiecki” – dodał eurodeputowany woj. zachodniopomorskiego. Morawiecki jest inicjatorem organizowanych od 2018 obchodów „Wdzięczni polskiej wsi”.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 − cztery =