Prezes Ordo Iuris: Ustawodawca zniszczy system, pozwalając na wysyłanie niezaszczepionych na urlop bezpłatny

Karol Kwiatkowski29 sierpnia, 20212 min

Ustawodawca zniszczy system, pozwalając na wysyłanie niezaszczepionych na urlop bezpłatny – napisał w mediach społecznościowych prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski, w kontekście proponowanych zmian przepisów antycovidowych, które przygotowuje Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. 

Ministerstwo zdrowia proponuje, aby niezaszczepiony pracownik mógł być wysłany na urlop bezpłatny. Bezrobotny bez szczepienia może mieć kłopot ze znalezieniem pracy.

„Podstawą prawa pracy jest ochrona stabilności zatrudnienia, nienaruszalność płacy Ustawodawca zniszczy system, pozwalając na wysyłanie niezaszczepionych na urlop bezpłatny. To obowiązek szczepień, ale bez odpowiedzialności państwa jaką obowiązek pociąga” – napisał Kwaśniewski.

Kwaśniewski stawi również ważne pytania: Co z kobietami w ciąży? Też na bruk? Co z osobami, które wskutek stanu zdrowia nie powinny się szczepić? Co z osobami, które mają już przeciwciała? Czy testy będą bezpłatne? Czy też niezaszczepionych pracownik musi płacić co dwa dni 200 zł za test?

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk